} -->

Ślub Ani i Jarka + mały tutorial z panoramy

sobota, 15 lipca 2017
Kiedy kilka dobrych lat temu dziadek próbował mnie wkręcić w śluby i zabierał mnie na swoje zlecenia, zawsze jęczałam i mówiłam "Dziadek, ja idę w modę, ja będę robić tylko zdjęcia studyjne, ja chcę siedzieć głównie w portretach". Panicznie bałam się uczestniczyć w jednym z najważniejszych dni w życiu Państwa Młodych, nie miałam wiary w swoje umiejętności. Mimo, że na przestrzeni kilku lat dostałam kilka propozycji fotografowania ślubu, zawsze mówiłam, że boję podjąć się takiego zadania ale wiedziałam, że kiedyś nadejdzie czas kiedy będę chciała tego spróbować. Dlatego z tego miejsca chcę jeszcze raz podziękować Ani i Jarkowi za zaufanie do mnie i do Dominika :)


Porwałam Anię i Jarka na kilka zdjęć w okolicy podczas wesela i wracając Dominik mówi "Ale fajnie by zdjęcia wyglądały jakbyśmy mieli piłkę do kosza i porobili zdjęcia tutaj". Widać jak się plany potoczyły- w kilka minut mieliśmy piłkę i wszyscy goście z Młodymi na czele zaczęli grać :) Później ta sama historia była z piłką nożną :)

Tutaj możecie jeszcze obejrzeć filmik stworzony przez Dominika :)

• • •

Mini tutorial dla Was a mianowicie jak powstały te zdjęcia panoramiczne. Chciałam znaleźć tutorial z którego się o tym dowiedziałam ale nie mogę już go znaleźć a dałabym sobie rękę uciąć, że zapisałam sobie go gdzieś :(
Używam tutaj Lightroom 4 oraz Adobe Photoshop CC 2017Zawsze lubiłam szerokokątne zdjęcia ale aktualnie nie mam obiektywu który by mi na to pozwolił a najmniejsza ogniskowa jaką aktualnie dysponuję to 24mm.
W tym celu poprosiłam Młodych aby przez 10 sekund trzymali jedną pozę, a ja w tym momencie strzeliłam kilka zdjęć na wdechu tak aby uzyskać zdjęcia pokazujące jak najbardziej lewą oraz prawą stronę. Moje dwa wybrane zdjęcia wyglądają tak kiedy nie są złączone:


2. W zakładce Develop zaznaczam te dwa zdjęcia po czym wchodzę w Photo -> Edit In... -> Merge to Panorama in Photoshop...


3. Po uruchomieniu Photoshopa wyskakuje mi takie okienko, zawsze daję opcję Auto i klikam OK.


4. Po złączeniu tych dwóch zdjęć, prezentuje się to mniej więcej tak. Trzeba pamiętać aby zdjęcia były podobne do siebie i przede wszystkim, żeby Młodzi się nie ruszali :)


5. Teraz tylko przycięcie, Ctrl + Shift + E (żeby złączyć te warstwy) i można kontynuować obróbkę kolorystyczną jak zawsze :)

Mam nadzieję, że przyda Wam się to kiedyś bo ja na pewno będę jeszcze praktykować to nie raz :)

Zapraszam na moje inne strony

FACEBOOK  •  INSTAGRAM  •  YOUTUBE
  

7 komentarzy :

 1. Piękne są te foteczki! Musisz mnie zabarać w końcu w te góry! ❤️

  OdpowiedzUsuń
 2. Panoramiczne zdjęcia wymiatają <3 Plener cudo,a całość wyszła bardzo fajnie,myślę,że para młoda będzie bardzo zadowolona z takiej pamiątki :) 24 mm niby jest fajny do ślubów i plenerów,ale czasami faktycznie sytuacja aż prosi się o jeszcze szerszy kadr i trzeba kombinować.Cieszę się,że mogłam obejrzeć Twój tutorial,teraz będę mogła nieco bardziej poszaleć,bo jakoś do tej pory nie wpadłam na pomysł ze zrobieniem panoramy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow super sprawa z tymi panoramami :) Plener zapiera dech w piersi, przepiękne zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 4. piękne zdjęcia <3 te panoramy są mega!

  OdpowiedzUsuń
 5. świetny pomysł z tym boiskiem, ale plener skradł wszystko :) petarda !

  pozdrawiam!
  ~ mój blog ~

  OdpowiedzUsuń
 6. Hejj,opisałabyś jak podchodzisz do swoich modeli "psychologicznie"? Chodzi mi o atmosferę na zdjęciach, jak rozluźniasz kogoś,jeśli jest spięty/nie wie do końca jak pozować czy też jak wydobywasz z nich to co najlepszei(czy zagadujesz czy rozśmieszasz?)To bardzo ciekawy aspekt w fotografii.Piękne zdjęcia,pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. ale cudowne te zdjęcia! mega klimatyczne a jednocześnie wesołe. panorama - cud! // skydancing.pl

  OdpowiedzUsuń