} -->

Before & After

piątek, 22 września 2017

 Witam Was w ten pierwszy oficjalny dzień jesieni. Swetry i bluzy powracają do łask a koty coraz częściej poszukują ciepła pod kołdrą w nocy. Zawsze tak jest- narzekam w lecie na nadmiar gorąca a w zimie najchętniej nie wychodziłabym z domu :( Zapowiedziałam tę notkę już jakiś czas temu, zanim wyjechaliśmy do Włoch na tydzień, ale mam w zwyczaju zapominać co miałam napisać i zawsze mi się przedłuża publikacja notki. Tak też jest z moim filmikiem/notką o aktualnym przerabianiu zdjęć ale ostatnio kiedy o tym sobie myślę to wpadam w kompleksy typu- a co jeżeli robię coś niepoprawnie, co jeżeli każdy już to wie, czy ktokolwiek będzie to czytał i z tego korzystał. Staram się odpędzić te myśli ale kiedy oglądam zdjęcia tych wszystkich wspaniałych ludzi mam wrażenie, że jestem daleko w tyle. Oczywiście nie przejmowałam się tym kiedy przerabiałam zdjęcia w Photoscapie i nie wiedziałam co to RAWy ale im więcej zdobywam wiedzy tym bardziej zauważam ile mam jeszcze do ogarnięcia. Chyba nigdy nie będę zadowolona, moi mili :D

Zapraszam Was zatem do obejrzenia kilku zdjęć before-after które udało mi się zestawić razem. Zazwyczaj robię tak, że po tym jak obrobię zdjęcia i mam swoje wybrane i ulubione to RAWy wyrzucam z komputera bo gdybym miała je wszystkie trzymać to zabrakłoby mi miejsca na dysku. Jednak mam niektóre sesje gdzie zostały mi oryginały zdjęć więc właśnie te wykorzystałam. Przepraszam jeżeli nie znajdą się tu zdjęcia które chcielibyście zobaczyć przed obróbką ale prawdopodobnie nie mam już oryginałów :(


 Przyznaję bez bicia- nienawidzę obrabiać czerwonego koloru na zdjęciach. Jest dla mnie tak nieporęczny i nie umiem go ładnie obrobić więc z tym zdjęciem namęczyłam się dosyć ostro, żeby jakoś mi się podobało. Czy ktoś jeszcze tak ma? :(

Podczas przeglądania starych zdjęć z Niną wpadłam na to ujęcie którego w życiu wcześniej bym nie przerobiła. Postanowiłam je przyciąć i obrócić, i jak widać wyszło wcale nie tak najgorzej (według mnie) :)Tak samo ze zdjęciami Sandry. Te zdjęcia pochodzą z 2013r i będę je trzymać bo robiłam je 85/1.2, czyli obiektywem który jest dalej na mojej liście marzeń :) Ta głębia jest po prostu niesamowita!

Dajcie znać co Wam się podoba lub co Wam się nie podoba :) Kiedyś, znajoma która oglądała jak przerabiam zdjęcia stwierdziła, że oszukuję, jezeli coś poprawiam, usuwam niedoskonałości lub lekko poprawię kształt ust/oczu. Osobiście nigdy nie kryłam się z tym, że retuszuję zdjęcia i nie twierdzę, że to jest coś czego fotografowie powinni się wstydzić. Dopóki wszystko jest zrobione z umiarem, nie mam z tym żadnego problemu, tak jak nie mam również problemu z tym, jeżeli ktoś nie retuszuje zdjęć :) Zostawiam Was z tymi zdjęciami i zmykam montować filmik, buziaki! :)

6 komentarzy :

 1. Mi od zawsze podobała się Twoja obróbka :) Za czasów kiedy tylko mogłam pomarzyć o aparacie z podziwem oglądałam wpisy na Twoim blogu z wypisanym na twarzy wielkim wow! Poza tym wydaje mi się,że wiele osób podobnie jak ja korzystało m.in z krzywych do Photoscape Twojego autorstwa,ucząc się ,,obróbki'' od postaw.Dzisiejszy wpis to też wielka radocha dla oczu,wyraźnie widać tu jak pięknie rozwinęłaś się fotograficznie w ostatnim czasie. Bardzo chętnie przeczytałabym o ty,jak aktualnie przerabiasz swoje zdjęcia-takie wpisy zawsze są świetną lekcją dla innych i na prawdę można z nich wyciągnąć pewne triki dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 2. To "obrócone i przycięte" zdjęcie Niny to sztos! Dlatego lubię wracać do starych sesji, często znajduje tam jakieś nieobrobione perełki :D szkoda że też usuwam RAWy ze względu na ich rozmiar, może znalazły by się jeszcze jakieś fajne zdjęcia?

  OdpowiedzUsuń
 3. Odkąd Cię obserwuje nie ma sesji, która by mi się nie podobała! Wszystkie te zdjęcia są genialne, nawet przed obróbką;)
  Izu, zrobiłaś taki krok do przodu kupując 6D... Niesamowite!
  Mam nadzieję, że ten zapał już nigdy Cię nie opuści :*!
  Wszystkie zdjęcia teraz robisz w RAWach?
  Może jest szansa na jakiś filmik jak je wywołujesz i przerabiasz? :D
  Pozdróweczki! :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam! również chciałabym poznać kilka twoich "trików". Świetnie zachowujesz klimat zdjęć. Dużo sukcesów!

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdjęcia z panieńskiego mistrzostwo :) zbieram szczękę z podłogi!

  OdpowiedzUsuń
 6. Kocham takie posty <3 Moim zdaniem takie porównania są świetne zarówno dla twórcy jak i oglądających. A zdjęcia z wieczoru panieńskiego to bajka!

  OdpowiedzUsuń